Клірик громади Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київского Патріархату міста Харкова прийняв участь у приведенні до Присяги на вірність народові України призивників військ МВС PDF Друк e-mail

Солдати нового призову військ МВС
прийняли присягу на вірність народові України


В неділю, 15 травня 2011 року, у ВЧ30/05 відбулася урочиста подія - у навчальній роті нове поповнення. Солдати приймали Присягу на вірність народові України. Для них в цей день не було більш важливої новини в Харкові.
В урочистостях приймали участь батьки, рідні та близькі військовослужбовців, особовий склад, офіцери, ветерани та гості підвозділу. Серед запрошених був і клірик Харківської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату - голова відділу по зв'язках із воєнізованими формуваннями, ієрей Сергій.
Подія пройшла в супроводі духового оркестру частини, який виконав чудовий репертуар із числа військових маршів та популярних композицій.
Приведення до Присяги пройшло в дусі традицій частини. І недарма - адже підрозділ веде свою історію з 1920 року і є найстаршим підрозділом серед подібних собі в Україні. Військовослужбовці підрозділу заслужили своєю хоробрістю та відвагою славу собі та для прийдешніх поколінь. Тому новоспеченим захисникам Вітчизни є ким пишатися і з кого брати приклад.
Після урочистого ритуалу приведення до Присяги з вітальним словом до молодого поповнення звернулися  командири, спеціально запрошені гості, представники ветеранських організацій, батьки солдат.  Надали слово також і представнику молодого поповнення. У своїх виступах гості та наставники підкреслили, що молоді солдати прийшли для несення служби у підрозділ, багатий своїми традиціями та історією. Їм є чмм гордитися, але разом із тим служба в такій славетній частині накладає вагомий відбиток відповідальності на кожного, хто вступив в його лави. Тому новоспеченим солдатам потрібно буде приділити багато сил і уваги, щоб стати достойною зміною для своїх попередників, які нераз словом і ділом виконували заповідь Христову "Немає більшої любові, як коли хто покладе душу свою за ближніх своїх".
Ще вчорашнім безтурботним хлопчакам сьогодні вже треба чітко усвідомити, що на їх плечі ліг вантаж відповідальності перед власним народом та державою за всі дії, які будуть вчинені ними за час служби. І зброя в їхніх руках - вже не іграшкова, а отже і вимагає набагато серйознішого відношення, самодисципліни, самоорганізації. Окрім того, як і в будь-якому військовому (і не тільки) колективі їм буде необхідно бути інколи опорою і підтримкою для своїх товаришів по службі, допомагати однин одному, направляти, підтримувати в навчанні та повсякденній службі.
Саме час строкової служби у всіх воєнізованих формуваннях - слушна нагода для кожного юнака стати справжнім мужчиною, достойним потомком славетних козаків, які стояли непорушною горою за святу віру Православну та за своїх співвітчизників. Саме зараз для цих юнаків в одностроях прийшов час згадати, що всі вони - діти Божі, брати і християнські душі. Тому їм необхідно бути чуйним один до одного, уважним у своїх словах та діях - щоби не обтяжувати і без того непрості умови служби один одному, а навпаки - якомога більше прикласти зусиль для спільного опанування військовими науками, для взаємодопомоги та взаємовиручки.
В цьому незмінними помічниками їм звичайно ж буде Свята Православна віра, православна молитва і читання
православної літератури, псалмів та Євангелія. Бо іншого такого бездонного покладу мудрості Божої і життєвих порад просто не існує. А наша справа - молитися за все воїнство Православне, щоб Господь дарував їм мудрості, наснаги до навчання у справах військових, здоров'я і сил для достойного несення служби, а згодом щоб усіх сподобив повернутися щасливо до своїх домівок на радість батькам та ближнім.
Закликаємо всіх вас приєднатися до нашої молитви і постійно поминати на приватних та спільних Богослужіннях і в особистих молитвах рабів Божих - всіх воїнів Православних.