Магазин церковних свічок

 

Статистика відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні101
mod_vvisit_counterВчора176
mod_vvisit_counterЦей тиждень277
mod_vvisit_counterМинулий тиждень884
mod_vvisit_counterЦей місяць3679
mod_vvisit_counterМинулий місяць3826
mod_vvisit_counterЗа весь час435551

Зараз на сайті: 5
Ваш IP: 3.239.8.7
,
Дата: трав. 29, 2023

Створення сайту

 


Покровська громада. Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові
Робота з молоддю, спорт PDF Друк e-mail
   В наш час Харківщина являє собою типовий приклад пост-радянського укладу життя людей. Зневіра, бездуховність, безкультур'я, релігійно-патріотична зубожілість, повна переорієнтація з духовних на матеріальні цінності - це далеко неповний перелік важкої спадщини "совєтського" експерименту над населенням. Ці важкі рани на тілі нашого суспільства особливо боляче проявляються серед молодого покоління, яке ще лише входить в житейське море і не завжди спроможне самотужки противитися сильним хвилям мирських спокус.

   Саме в цей період часу, коли молода людина, неначе молодий пагін майбутнього міцного дерева, пробивається через коринку байдужості оточуючого суспільства, дуже важливим буває навіть найменша допомога з боку старших і більш досвідчених людей у формуванні майбутньої особистості, громадянина, людини. Саме тут, сема тоді Свята Православна Церква, наче добра мати, допомагає і кличе всіх молодих людей дослухатися до голосу розуму і досвіду сонму її святих, аби жодна молода людина не заблукала в пітьмі примарливих спокус цього блудного світу і щоб не поглинули молоду особистість хижі вовки оманливих принад.

   Насправді нині непросто молодому поколінню: комп'ютерні ігри, відверте телебачення, повсюдна пропаганда розваг, похотей, алкоголю, безтурботного способу життя - все це постійно і сильно відволікає від серйозного сприйняття реальності, створює іллюзію віртуального, неправдивого щастя. З іншого боку ситуація ще більше загострюється відсутністю державних соціальних програм пропаганди та підтримки спорту, відсутністю безоплатних чи доступних спортивних залів та споруд.

    Саме в такій ситуації ще більш важливою стає
роль інституту духовно - патріотичного виховання при єпархіях Православної Церкви. Тому клірик нашої православної громади входить до складу відділу духовно-патріотичного виховання Харківської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

    Хоча і непросто молодим людям відриватися від екранів комп'ютерних моніторів та  телевізорів, а тим більше полишати таке "важливе" заняття як "нічого-не-роблення", проте в глибині кожного юнака десь таки прихована краплина козацької крові, яка спонукє його готувати себе якщо не до служби в Збройних Силах, то, принаймні, до суворих реалій дорослого життя. Адже кожен юнак мріє стати справжнім чоловіком, хоробрим і сильним воїном, струнким та спритним чоловіком. Та й дівчата в наш буремний період часу все частіше хочуть стати більш самостійними, утвердитися в самих собі і бути готовими дати відсіч нахабам власноручно. Тому, напевне, і не буває пустим спортивний зал під час тренувань із загальної фізичної підготовки, які проводиться за участю  представників Покровської парафії УПЦ Київського Патріархату.

   З молитвою і співом державного гімну учасники молодіжної Харківської організації "Сокіл" бігають, підтягуються на перекладині, віджимаються від підлоги, роблять вправи на гнучкість та спритність, освоюють елементи самооборони без зброї - одним словом, готуються при потребі захистити ближнього і слабшого як їх славетні прадіди козаки. Можливо, не все одразу виходить, можливо колись і важко - та в будь-якому випадку це потрібно і корисно, бо здоров'я суспільства починається якраз із наймолодших поколінь.

    Та й не тільки фізично гартуються юні українці під час занять та тренувань. В розмовах між собою вони постійно обговорюють новини Харкова, України, чують і читають православні молитви, обмінюються думками щодо можливих шляхів розвитку суспільства, в якому їм вже скоро прийдеться самостійно орієнтуватися.

     В молитві, тренуванні сили і духу та бесідах про оточуючу нас сучасність, щоразу характер цих особистостей наьуває все більше визначених ознак справжнього православного громадянина держави, в якій живе, у якій збирається знайти своє місце серед подібних йому. Вже зараз, в юності, ці люди складають із мозаїки ще небагатого, але вже корисного життєвого досвіду своє, особисте враження і розуміння потрібності Батьківщині, державі, суспільству. На наших очах із нестійких і слабеньких юнаків у православній молитві, у трудах і через краплини поту на чолі вимальовуються майбутні лідери, справжні воїни Христові, що на боці світла Православія будуть здійснювати  протягом наступного життя своє служіння ближньому і Україні.
   Дай, Боже всім нам - і тим хто навчається, і тим, хто допомагає, щоб ми не втрачали терпіння і наснаги у всіх наших добрих починаннях, а лише утверджувалися і укріплялися в молитві  та праці на славу Божу і на користь своєму ближньому.
І нехай допоможе всім нам Господь.