Магазин церковних свічок

 

Статистика відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні46
mod_vvisit_counterВчора181
mod_vvisit_counterЦей тиждень404
mod_vvisit_counterМинулий тиждень1087
mod_vvisit_counterЦей місяць2883
mod_vvisit_counterМинулий місяць5566
mod_vvisit_counterЗа весь час483634

Зараз на сайті: 11
Ваш IP: 3.85.63.190
,
Дата: бер. 19, 2024

Створення сайту

 


Покровська громада. Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові
Харківська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату в Харкові закликає всіх вірних Святої Православної Церкви наслідувати приклади благодійності та підтримувати їх. PDF Друк e-mail
В пошуках забутих поселень. Урок благодійності.

Передмова від адміністрації сайту.

Кожен із нас повинен пам'ятати, що ми не лише можемо піти ген світ-за-очі і допогти людям в далеких краях, але якщо ми не можемо з якихось причин зробити цього - то розпочати потрібно вже і зараз із тих ближніх своїх, що нас оточують. Бо не лише комусь далеко але й усім навколо нас колись-не-колись, та й потрібна наша допомога. І не лише матеріальна - а навіть більше наша увага до ближнього інколи цінніша.

Потішити в смуткові, розділити радість, підтримати в сумнівах, розрадити у неприємностях - це ж і є ті щоденні добрі діла, які ми можемо робити вже і зараз, не очікуючи на те, що колись ми зробимо одну велику добру справу.
Як заповідав нам Господь наш Ісус Христос - плачте з плачучими, тіштеся з радіючими, напоїть спраглого і прийміть подорожнього, відвідайте хворого і увязненого. Це ж так просто і не потребує великих коштів і зусиль.

Тож давайте не будемо забувати ці слова Христові, а чинімо так - і по вірі нашій нехай буде нам.

Дуже часто багато людей думають, що в наш буремний і непевний час вже немає зовсім людей, яким би була небайдужа доля ближнього. Але це зовсім не так. Тому ми на сторінках нашого православнго сайту хочемо розповісти про всі приклади благодійності, які зможемо зустріти чи віднайти. І нехай не занепадають духом вірні Української Православної Церкви Київського Патріархату в Харкові та в усій єпархії, бо Господь завжди прийде на допомогу кожному, хто її потребує  А господь допомагає кожній людині - і не лише чудесами Своєї сили, але й руками ближніх.


Ось нам всім один із прикладів благодійності,
де люди поєднують цікаві подорожі
із цілком реальними і корисними справами:



 
Завершилася ще одна - травнева - експедиція X-territory. Команда Клубу позашляхових пригод в ході експедиції відкрила три опорних пункти першої невідкладної гуманітарної допомоги Червоного Хреста і розвідала реальні під'їзні шляхи до віддалених гірських прикордонних сіл. Травнева експедиція тривала тиждень.

Компанії «Пежо Україна» та «Торговий дім-НІКО» спільно з «НІКО-Україна» забезпечили надійний транспорт для своєчасної доставки гуманітарних вантажів, медикаментів, а компанія «Луксена Софт», яка є розробником карт Navlux для навігаторів Garmin, допомогла нам зібрати координати і треки для забезпечення навігації на шляху слідування.

Гуманітарні експедиції X-territory постійно проводяться Клубом позашляхових пригод під егідою Товариства Червоного Хреста в Україні і це благотворне співробітництво здійснюється на постійній основі. На початку травня 2011 року була проведена вже друга в цьому році експедиція у найвіддаленіші, відрізані від впливу цивілізації, куточки нашої України. Основним за визначенням завданням експедиції було відкриття пунктів першої невідкладної гуманітарної допомоги Червоного Хреста в трьох селах. В Івано-Франківській області такими населеними пунктами стали села Голошина і Нижній Ялівець, а в Чернівецькій області - село Сарата. Другим, але не менш важливим завданням стало розвідати віддалені села Віпчина і Андреківське (Чернівецька обл.) Та можливі шляхи проїзду до них.

Відкриття всіх трьох пунктів першої допомоги особисто патронували самі представники Товариства Червоного Хреста України. Вони ж на кожному місці проводили ретельний огляд приміщень, давали корисні рекомендації про можливу додаткову підготовку та щодо різних методів зберігання медпрепаратів, проводили на місці атестацію всіх відповідальних за надання першої невідкладної гуманітарної допомоги осіб. Учасники експедиції забезпечили пункти першої допомоги річним запасом найнеобхідніших медичних препаратів, перев'язувальними матеріалами, наборами для гігієни, а також спеціальними медичними приладами (глюкометрами і тонометрами). Завдяки всім вжитим заходам, жителі «підшефних» у Клубу позашляхових пригод сіл - Голошина, Нижній Ялівець і Сарата, можуть розраховувати на своєчасне надання першої невідкладної допомоги при хворобах і травмах.


Як вже згадувалося вище, супутньої метою Клубу була розвідка можливих під'їзних шляхів до далеких високогірних сіл Віпчина і Андреківське в Чернівецькій області. Обидва села знаходяться в таких важкодоступних районах, де доріг у загальноприйнятому розумінні немає взагалі. Але найскладніше було дістатися в село Віпчину, направлятися в яке нам довелося через гірські хребти, завалені вирубаним лісом стежки і гирла річок, і до того ж іще через вкриті настом зі зрізаних ялинових гілок глинисті підйоми.

Підйом на хребет зайняв майже дванадцять годин, а підніматися доводилося «гусячим кроком», використовуючи різні методи проходження бездоріжжя: встановл юючи лебідки, чіпляючись один за одного або за дерева і пеньки, що залишилися після вирубки лісу. У той день команда повернулася до табору на світанку, о 4 ранку. Щоб дістатися до місця призначення було витрачено 17 годин. У такий пізній час у селі Випчіна вже всі спали, тому зібрати необхідну інформацію, крім того, що в селі зовсім немає навіть електрики, команда не змогла. Але завдання не знімається і залишається на наступні експедиції влітку. До відома, про це село немає даних не тільки у Червоного Хреста, але місцева влада теж не змогла поділитися ніякою корисною інформацією. Її немає так само і в прикордонних загонів, які несуть службу в декількох кілометрах від цього села, а на державну статистику покладатися марно .


У наступне за маршрутом село Андреківське, яке також знаходиться недалеко від румунського кордону на висоті 1300-1400м, шлях був не менш складним. Вдалося все-таки розвідати кілька доріг до населеного пункту. Але всі вони не зовсім безпечні і дуже нестабільні: як тільки опади - і під'їзних шляхів до села вже не стане.

В че рговий раз учасники Клубу позашляхових пригод побачили своїми очима всі тяготи існування в таких суворих умовах. Всі переконалися, що «сюрпризи» чекають мандрівників в тих місцях на кожному кроці - чи то каверзи ґрунтового покриття, або вкриті щільним молочним туманом хребти, або вирубаний ялинчак, що залишився після лісорубів. Вразили всіх і погодні сюрпризи - вранці в день від'їзду раптово почався снігопад, за годину на землю (у травні!) випало понад 20 см снігу, і зворотна дорога, що пролягає через два високогірних перевали, перетворилася хоча і на гарний, але не зовсім безпечний шлях .



Проект X-territory з часом стає все більш масштабним і поступово охоплює всі куточки нашої України. За майже три роки існування проекту проведено більше 15 експедицій у соціально малозабезпечені регіони країни - в основному в Карпати і Полісся. Працюючи в постійному тісному співробітництві та під егідою Товариства Червоного Хреста в Україні, Клуб позашляхових пригод від організації отримав ряд корисних повноважень: право діяти в якості загону швидкого реагування в зонах, постраждалих від стихійних лих; проводити різні оперативно-рятувальні операції. Цього року список відповідальних повноважень поповнився ще одним пунктом - відкривати медичні пункти в особливо необлаштованих населених пунктах України.


На 2011 рік Клуб позашляхових пригод вже запланував проведення не менш ніж семи гуманітарних експедицій в різні області Західного регіону (Волинську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську та Чернівецьку), в Центральний регіон (Кіровоградська та Черкаська області), Північний (Сумська обл.) і Південний регіони (Одеська обл. та Крим).


Ми не переслідуємо жодних комерційних вигод. Ми просто робимо те, що буде приносити користь людям, які її дійсно потребують.

Взяти участь в експедиції може кожен. Проект триває постійно і має потребу в медикаментах, речах та допомозі для майбутніх експедицій та нових, що відкриваються, пунктів першої невідкладної гуманітарної допомоги Червоного Хреста. Допомогу можна передати до Клубу позашляхових пригод:

Президент Клубу позашляхових пригод
Дмитро КОВАЛЬОВ   +38 067 173 38 40
PR-менеджер Клубу позашляхових пригод
Еля Федорей             +38 066 768 49 38