Магазин церковних свічок

 

Статистика відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні69
mod_vvisit_counterВчора69
mod_vvisit_counterЦей тиждень505
mod_vvisit_counterМинулий тиждень615
mod_vvisit_counterЦей місяць412
mod_vvisit_counterМинулий місяць2469
mod_vvisit_counterЗа весь час371469

Зараз на сайті: 3
Ваш IP: 3.239.33.139
,
Дата: бер. 06, 2021

Створення сайту

 


Відеорозповідь для вірних УПЦ КП в Харкові - Про сходження Благодатного вогню по молитві Патріарха Православної Церкви - чудо, яке дійшло до наших днів крізь віки. PDF Друк e-mail
Щороку весь світ з трепетом спостерігає чудо, яке відбувається у Єрусалимському Храмі Воскресіння під час Великодньої церемрнії виносу Святого Світла із Гробу Господнього.

Чудо стається за молитвою Православного ієрарха - ще звечора у церкві гасять всі лампади, перед початком церемонії проходить перевірка приміщення на наявність вогню і запечатування входу восковою церковною печаткою. Все це відбувається в присутності представників різних церков - Єрусалимської, Коптської, Вірменської, Сирійської та за участі стражників у турецькій формі, які забезпечують правдивість церемонії.

В церемонії сходження Благодатного вогню бере участь й арабська православна молодь, яка по-дитячому безпосередньо приймає участь в молитвах - сидячи на плечах один в одного, співаючи церковних піснеспівів та виголошуючи прохання до Господа сотворити це велике чудо.

Хресним ходом від Єрусалимського храму до Гробу Господнього вноситься лампада, на яку має зійти Благодатний Вогонь та зв'язані між собою 33 свічки, за числом земних років життя Ісуса Христа.

Потому Єрусалимський Патріарх входить до Гробу Господнього в одному полотняному підряснику, щоб всі переконалися, що він із собою не проносить ні сірників, ані інших кресал, двері входу опечатуються, Патріарх читає спеціальні молитви на сходження Благодатного Вогню.

За свідченням очевидців, після входу Патріарха до Гробу Господнього, в храмі починають відбуватися дивні речі: від куполу по колонах збігають блискавиці блакитного світла, згори світиться густим променем невідомо звідки світло, спалахи мерехтять по колонах будівлі.

Незабаром Патріарх передає присутнім Благодатний Вогонь від свічок, що спалахують дивним чином - і віруючі передають вогонь один одному від свічок до свічок. А інколи свічки в руках православних займаються самі собою.

Перші хвилини і до проходження "через п'ять рук" вогонь не обпалює, не пече, якимось дивним чином є лагідним і дружнім.

Навколо сходження Благодатного Вогню існує кілька переказів. Один з них розповідає, що колись вірменська церква підкупила турків і ті впустили до Гробу Господнього лише їхнього ієрарха, та він довго молився, а вогонь все не сходив. І зійшов Благодатний Вогонь на свічки грецьким православним, що молилися біля стін церкви. Після цього жодна інша конфесія не намагалася обійти Православних і потрапити для сходження Благодатного Вогню до Гробу Господнього. Також інший переказ говорить, що рік, коли не зійде Благодатний Вогонь, буде страшним знаменуванням для людства, а ті, що будуть у Храмі в цей час - загинуть. Через це всі, хто приходить подивитися на це велике чудо, спочатку приступають до сповіді і причастя.

Сподіваємося, що відеоматеріал стане у пригоді вірним УПЦ КП в Харкові і ще раз переконає всіх вірних, що наша Свята Православна віра є істинною і справді Богом даною людям. Всі ми, віруючі Харківської єпархії УПЦ Киівського Патріархату, маємо завжди відчувати себе частинкою великої родини - Вселенської Православної Церкви і бути свідомими того, що нам потрібно нести це ім'я достойно, будучи гідними наслідувачами християнських цінностей та вікових традицій Православної Церкви.


 
Дорогі у Христі браття і сестри, вірні УПЦ КП в Харкові! Навіть хто не має можливості поїхати та подивитися власними очима на це велике чудо - слід нам усім пам'ятати слова Спасителя: "І все, чого ви в молитві попросите з вірою, то одержите." Мт.21:22. 

Тому це чудо має стати підтвердженням нам усім, що Господь не забув про своїх людей, що Бог і Промислитель завжди пам'ятає про нас і наші потреби, як би нам не нашіптував лукавий протилежне. Тому навіть в наші тяжкі часи, в нашому буремному і непевному житейському морі - все одно є місце для чуда Господнього. І ми, як Православні віруючі, як вірні чада Української Православної Церкви Киівського Патріархату і, зокрема, УПЦ КП в Харкові, повинні завжди це пам'ятати і в жодному разі не впадати у відчай і зневіру, а просити у Бога допомоги і сил на духовну боротьбу щоденно.