Магазин церковних свічок

 

Статистика відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні26
mod_vvisit_counterВчора62
mod_vvisit_counterЦей тиждень348
mod_vvisit_counterМинулий тиждень458
mod_vvisit_counterЦей місяць26
mod_vvisit_counterМинулий місяць2159
mod_vvisit_counterЗа весь час406268

Зараз на сайті: 2
Ваш IP: 44.201.96.43
,
Дата: лип. 01, 2022

Створення сайту

 


Анонімне запитання: Яким чином Українська Православна Церква Київського Патріархату висловлює свою думку з приводу останніх хвиль насильства проти християн на Сході? PDF Друк e-mail
ЗАПИТАННЯ:
Анонімне запитання: Яким чином Українська Православна Церква Київського Патріархату висловлює свою думку з приводу останніх хвиль насильства проти християн на Сході?

ВІДПОВІДЬ
відповідає ієрей Сергій
Однозначно ставлення кліру нашої Громади до таких подій є дуже негативним. І не лише тому, що ми є такими ж християнами, як і наші брати, що зазнають утисків та переслідувань, а найперше - що такі явища є недопустимими для людського цивілізованого суспільства в принципі.

Як таке тільки можна уявити - люди однієї релігії полишають життя людей іншої релігії лише за їх переконання? Це ж абсурд! Свята Православна Церква в цьому відношенні сповідує лише просвітництво, переконання, доведення правоти прикладом життя Євангельського, а не кулаками, кулями і жодним насильством.

Бо якщо іти таким шляхом, як сьогодні ідуть мусульмани Сходу і Африки, то що, виходить, нам також, потрібно вставати і, керуючись принципом "око за око, зуб за зуб", починати якісь дії щодо мусульман в Україні? І до чого це призведе? До хаосу, до повернення в середньовіччя? до деградації всієї нашої цивілізації? Тільки до цього, а не до чогось хорошого.

Постають запитання: кому це потрібно? Кому це вигідно? Боюсь, що нікому. Просто хтось забув, що у вогні світового братовбивчого полум'я наша планета опинялася два рази так точно, під час світових війн. Тоді вир смерті забрав силу-силенну, мільйони і мільйони людських життів. А ще було багато локальних конфліктів, коли гинули також мільйони невинних людей. І хто від цього виграв? Особисто я не бачу переможців у таких подіях. Можливо, є якісь винятки, поодинокі факти, можливо це монополії з продажу зброї та інших "супутніх товарів для війни". Але Господь як Праведний Суддя, відплатить всім. Ще ніхто не забрав із собою на той світ ані фабрик, ані заводів, ані рахунку в банку. І доступу до цих благ з того світу не надають, це поза людськими силами.

Тому саме зараз, в цей період історії, багатьом людям необхідно задуматися, чи варто бути маріонетками в руках "сильних світу цього", чи варто проливати людську кров заради примарних і тимчасових благ світу, а чи може краще всім знайти тут, на землі, Царство Боже, де люди будуть братами один одному, а не вовками для ближнього.

Звичайно, ми можемо в даному випадку лише говорити про ці проблеми, бо події відбуваються від нас далеко. Але всі ми, коли разом вискажемо своє відношення до цього, коли всі як один в усіх доступник формах заперечимо такий варварський спосіб доведення правоти між людьми, то нас обов'язково почують, Господь нам допоможе. Головне - не мовчати, зневірившись в свої сили, а кричати про це всюди - в ІНТЕРНЕТі, в ЗМІ, на вулицях, в звертаннях до офіційних інстанцій держави, кожен за своєю силою і можливістю.

Впевнений, що і Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові та по всій Україні скаже своє слово. Але не слід забувати, що Церква - це насамперед вірні, прихожани, люди, прості громадяни, які лише разом мають велику силу, а поодинці дуже слабкі. І зараз з шпальт нашого сайту звертаюсь до всіх вірних УПЦ Київського Патріархату в Харкові, по всій єпархії - не треба мовчати, наші брати страждуть і чекають вашої допомоги і молитви. Тому не мовчімо і молімося, браття і сестри - і Господь визволить всіх християн із скрути.