Покровська громада. Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові
Винесення Плащаниці PDF Друк e-mail
Владика Харківський і Богодухівський Лаврентій
(Українська Православна Церква Київського Патріархату міста Харкова)
в співслужінні кліриків Введенської та Покровської парафій
УПЦ Київського Патріархату міста Харкова
відслужив службу Божу з винесенням Плащаниці Господньої


      Як годиться  у час Страсного тижня, за чином Святої Православної Церкви з участю кліриків нашої парафії було відслужено Богослужіння з чином винесення Плащаниці Господньої.
     Цей чин нагадує нам про страждання і смерть Господню, нагадує нам про велику Жертву, яку приніс сам Господь наш Ісус Христос на древі хресному за великі гріхи наші і провини - заради життя нашого вічного і спасіння.
    
Господь безневинно муками Своїми і смертю Своєю викупив нас із влади Закону і Смерті, Він Кров'ю Своєю омив гріхи наші і на хресті розіп'ятий приніс Жертву Святу запровини наші незліченні.
     Тому ми, вірні Святої Православної Церкви, з вдячністю приносимо молитви до Господа в пам'ять про невимовне чоловіколюбство Його і над Святою Його Плащаницею. І, ніби присутні дивно біля Гробу Господнього в дні страждань і смерті Його, плачемо разом із апостолами і Матір'ю Його, співаючи у пісні церковній:

Страждальна Мати
під Хрестом стояла,
гірко ридала,
в слезах промовляла:
"Ой, Сину, Сину, за яку провину
Переносиш нині тяженьку годину
На Хресті"....

... "Ти так намагався
всіх людей спасати,
а Сам віддався
невинно вмирати
за світ лукавий,
злобний і неправий
терпиш нині, Сину
цей засуд кривавий
на Хресті"...

     Плачмо нині, читаймо Євангеліє, православні молитви, православну літературу - і нехай наш сум "на радість обернеться", як і заповідав нам Христос.
     А разом із Пресвятою Богородицею та вірними сьогодні ридає біля Хреста Господнього і Свята Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові та по всій Харківській єпархії, закликаючи своїх вірних чад гідно провести останні дні Страсного тижня (чи Страсної Седмиці) і з чистими серцями та омитими слізьми душами прийти до зустрічі Святої Пасхи Господної, Свята Свят - Христового Воскресіння.